Prostonor Ürün Görseli

Doğal Prostat Tedavi Yöntemleri

Prostat, idrarın etrafından sarkan, idrarın etrafından sarkan ceviz şekilli bir bezdir. Prostat, erkek üreme sisteminin bir parçasıdır. Ana organlarından biri, diğer organlarla birlikte semene sıvı eklemektir. Bu sperm taşıyan sıvıdır. Prostat bezi küçükbaşlar ve iki ana büyüme fazına sahiptir. Genç yaşlarda ikiye katlanır, daha sonra 25 yaşından sonra bir erkeğin hayatı boyunca tekrar büyümeye devam eder.

Aşırı genişlemiş prostat, iyi huylu prostat hiperplazisi (BPH) olarak bilinen bir hastalık ile sonuçlanır. Sonuçta, genişlemiş bir prostat idrar yoluna kelepçeleyebilir ve idrar akışını mesaneden sınırlayabilir. Bu gibi sorunlara yol açar:

  • Sık idrara çıkma
  • İşeme zorluğu
  • İdrar kaçağı
  • İdrar yolu enfeksiyonları

Genişlemiş prostat için çeşitli tedavi seçenekleri vardır. Prostat ve mesane kaslarını gevşetmek için terazosin (Hytrin) veya tamsulosin (Flomax) gibi alfa blokerleri kullanabilirsiniz. Ayrıca BPH semptomlarını azaltmak için farklı bir ilaç olan dutasterid (Avodart) veya finasteride (Proscar) da alabilirsiniz. Bunlar prostatın büyümesine neden olan hormonları engeller. Bu iki farklı ilaç tipinin kombinasyonları da önerilebilir. Doktorunuz ayrıca ekstra prostat dokusunu çıkarmak için ameliyatı önerebilir. BPH için yaygın bir cerrahi prosedür prostatın (TURP) transüretral rezeksiyonu olarak bilinir. Bu doğal ilaçlardan herhangi birini denemek isterseniz, önce doktorunuzla konuşun. Bazı bitkisel tedaviler reçeteli ilaçlar ile etkileşime girebilir. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bitkisel takviyelerin kalitesini veya saflığını düzenlemez. Bu, tutarlı bileşenlerin eksikliği olabileceği anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

YORUMLAR (0 )